SPOD LADY - RETRO PREZENTY | OD SERCA - UPOMINKI I RZECZY NIECODZIENNE
PACZKOMAT - WYSYŁKA TYLKO 11,90 ZŁ
DARMOWA DOSTAWA DLA KOSZYKA OD 129 zł

Od Serca - użyte materiały

Ubranka 

  

 Bawełna

Podstawę naszych ubranek stanowi bawełna organiczna. Tego rodzaju bawełna jest produktem ekologicznym, a do wytworzenia surowca rolnik nie stosuje dodatków chemicznych, które mogą wywoływać alergie i szkodzą środowisku. Zamiast tego producent posługuje się środkami ulegającymi biodegradacji - wykorzystuje kwas cytrynowy, czosnek czy pożyteczne owady. Zbiory odbywają się ręcznie, po czym bawełna jest myta i płukana. Barwienie odbywa się wyłącznie przy użyciu środków naturalnych.

Nasza bawełna to materiał bardzo wysokiej jakości, o gramaturze 165-175 g/m2. Dzięki temu jest niezwykle przyjemna w dotyku i nie elektryzuje się. Cechuje ją niewielka kurczliwość. Jest odporna na tarcie i bardziej wytrzymała na zniszczenia mechaniczne.

 

Atesty i certyfikaty

Wszystkie materiały użyte do uszycia ubranek dziecięcych posiadają odpowiednie atesty i są dopuszczone do kontaktu z wrażliwą skórą maluchów. Bawełna organiczna, nici, napy i farby - wszystkie posiadają certyfikat Oeko-Tex® Standard 100, co oznacza, że są zbadane na obecność substancji szkodliwych i bezpieczne dla dzieci.Dodatkowo napy używane jako zapięcie śliniaków wytwarzane są bez dodatku uczulającego niklu.

Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 jest europejskim odpowiednikiem polskich atestów takich jak “Bezpieczny dla dziecka” i “Bezpieczny dla niemowląt”.

 

Pranie

Aby ubranka nie uległy zniszczeniu i jak najdłużej zachowały swój pierwotny wygląd, prosimy zastosować poniższe wskazówki konserwacji.

Nasze ubranka powinny być prane w temperaturze do 40 st. C, nie należy czyścić ich chemicznie czy stosować chloru, który niszczy włókna. Prasowanie powinno odbywać się na lewej stronie, w temperaturze nieprzekraczającej 110 st. C.

Poza tym jasne ubranka nie powinny być prane z kolorowymi i czarnymi, a proszki i inne detergenty należy stosować w ilościach zalecanych przez ich producenta. Ubranek nie powinno suszyć się na słońcu.

 


Poduszki

 

Poszewki wykonane są z wysokiej jakości bawełny o gramaturze 255 g/m2. Tkanina posiada certyfikaty ”Bezpieczny dla niemowląt“ i “Bezpieczny dla dziecka”. Bawełna ta nie jest “surówką” - została poddana wstępnej obróbce, która sprawia, że materiał jest mniej narażony na kurczenie podczas prania. Wypełnienie stanowi kulka poliestrowa (sztuczny puch), której atutem jest odporność na czynniki biologiczne i antyalergiczność.

 


Woreczki

 

Woreczki wykonane są z wysokiej jakości bawełny polskiej produkcji, o gramaturze 215 g/m2. Tkanina posiada certyfikaty ”Bezpieczny dla niemowląt“ i “Bezpieczny dla dziecka”. Bawełna ta nie jest “surówką” - została poddana wstępnej obróbce, która sprawia, że materiał jest mniej narażony na kurczenie podczas prania. Użyty przez nas sznurek również jest w 100% bawełniany.