SPOD LADY - RETRO PREZENTY | OD SERCA - UPOMINKI I RZECZY NIECODZIENNE
SZYBKA WYSYŁKA KURIERSKA TYLKO 11,90 ZŁ
WYSYŁKA GRATIS DLA ZAMÓWIEŃ OD 119 ZŁ Z PŁATNOŚCIĄ ONLINE
  • Girlanda papieru toaletowego
  • Śmieszny upominek. Girlanda papieru toaletowego.

opis produktu

Girlanda "8 rolek pożądania"

  OPIS PRODUKTU

Papier sprzedawany jako girlanda z 8 rolek. 

HISTORIA I WSPOMNIENIA

Zespół Kroniki Filmowej w 1956 roku nakręcił materiał dotyczący zużycia papieru toaletowego. Z poczynionych wyliczeń wyszło, że statystyczny Polak zużywa rocznie 7 rolek papieru toaletowego,dlatego nie produkowano go w większych ilościach. Stąd też wzięło się żartobliwe określenie „Siedem rolek pożądania". Gruba, twarda rolka papieru o bliżej nieokreślonym kolorze występowała w dwóch podstawowych wersjach - chropowatej, przypominającej papier ścierny lub tak delikatnej, że rozrywała się w placach. Problemem braku papieru toaletowego zajmował także Polaków na emigracji. Leopold Tyrmand w Cywilizacji komunizmu pisał: „Dlaczego kraje komunistyczne, zdolne do produkcji elektrowni atomowych i pojazdów kosmicznych, nie są w stanie wyprodukować dostatecznej ilości papieru toaletowego dla swych mieszkańców,pozostaje zagadką, z której rozwiązania zrezygnowały już najśmielsze i najtęższe umysły."

Były dwie podstawowe drogi zdobycia tego dobra. Rolka papieru przysługiwała każdemu, kto odniósł do skupu odpowiednią ilość makulatury. Można ją też było upolować - w tym celu najpierw należało się dowiedzieć, gdzie papier rzucą a później go wystać. Dopiero wtedy można było dumnie wracać do domu z girlandą 8 rolek.

informacje techniczne

Wymiary: 8 rolek

Tagi produktu

Wykonane w Polsce

Produkt Spod Lady zaprojektowany od serca przez polskich twórców, wykonany przez rodzimych producentów, na bazie polskich materiałów.
Tylko online

Girlanda papieru toaletowego

W magazynie. Termin wysyłki jutro
14,90 zł

Wybierz wariant produktu:

Dostawa Kurier DPD/ Paczkomaty:  piątek 29 stycznia
Paczkomaty sobota:  sobota 30 stycznia
Dostawa na prezent: wybierz datę dostawy i wyślij bezpośrednio do osoby, którą chcesz obdarować!

kategorie produktu

Zdjęcia na stronie są własnością Załogi Zakładowej. Jeśli chcesz z nich skorzystać skontaktuj się z nami.